چه زمانی باید شیلنگ رادیاتور خود را تعویض کنید؟


در مقاله زیر رایج­‌ترین نشانه‌­های یک شیلنگ رادیاتور بی­‌کیفیت یا خراب ذکر شده است:

 

نشتی مایع خنک­‌کننده

رادیاتور
رادیاتور

اگر شیلنگ دارای نشتی باشد، مایع خنک­‌کننده در زیر وسیله‌­ی نقلیه قابل­‌مشاهده خواهد بود. این مایع بوی خوبی دارد. نشتی مایع خنک­‌کننده می­تواند از خود رادیاتور نیز باشد، در این­صورت بهتر است که یک مکانیک حرفه‌­ای مشکل را بررسی کند. اگر تشخیص بر وجود مشکل در شیلنگ بود، جایگزینی برای آن در نظر گرفته می­ شود.

 

داغ­‌شدگی بیش­ از حد موتور

موتور
موتور

اگر گردش خنک­‌کننده متوقف شود مطمئنا نشانه­‌ی وجود گرمای بیش از حد در موتور است. به‌­محض بروز هر گونه علائم گرمازدگی شدید، به معیوب بودن سیستم خنک­‌کننده شک برده و برای رفع عیب اقدام کنید. گرچه در این شرایط، شیلنگ ممکن است بدون­‌مشکل باشد، اما می­تواند یکی از دلایل رایج گرمای بیش از حد به­‌حساب آید. در این حالت، باید به­‌سرعت با مکانیک خود تماس بگیرید تا مشکل را برطرف کند زیرا این مشکل می­تواند باعث خرابی کامل موتور شود.

 

کم بودن مایع خنک­‌کننده

رادیاتور
رادیاتور

در صورت بروز این مشکل، چراغ هشدار روشن می‌شود، زیرا رادیاتور با مایع خنک‌کننده پر می‌شود. در این­جا احتمالاً شیلنگ با نشتی مواجه است و مایع خنک­‌کننده به زمین می­ریزد. هنگامی که وسیله‌­ی نقلیه‌­ی شما پارک شده است، نشت خود را به‌­صورت قطراتی آشکار خواهد کرد. ریسک رانندگی با چنین وسیله‌­ی نقلیه­‌ای می­تواند به اجزای آن قبل از رسیدن به مقصد آسیب برساند زیرا موتور ممکن است بیش از حد گرم شده و یا از کار بیفتد.

 

شیلنگ رادیاتور

شیلنگ رادیاتور آسیب­دیده نرم و ضعیف است. شما با لمس آن متوجه این موضوع خواهید شد. مشکل برآمده از کل سیستم خنک­‌کننده باعث آسیب­‌دیدگی شیلنگ می­شود. در صورت مشاهده‌­ی این مشکل باید یک معاینه‌­ی فنی کلی و اقدامات دیگری چون تعمیر بر روی آن انجام شود. شیلنگ آسیب­‌دیده نمی­تواند مایع خنک­‌کننده را به‌­درستی جریان دهد و همین امر می­تواند به داغ شدن بیش از حد و آسیب موتور منجر شود.

 

 

شکستگی شیلنگ رادیاتور
شکستگی شیلنگ رادیاتور

 

شکستگی شیلنگ رادیاتور

شکستگی شیلنگ رادیاتور مشکل حساسی است که باید به­‌دقت بررسی شود. این امر می­تواند ترکیبی از بررسی نشتی، تورم، آسیب­‌دیدگی و تخریب، ترک­‌خوردگی، مشاهده‌­ی سوراخ یا بخش نرم در شیلنگ باشد. این کار باید توسط یک مکانیک حرفه‌­ای یا فردی انجام بپذیرد که می­تواند وقت خود را برای انجام این کار صرف کند. در صورت تأیید هر یک از مشکلات ذکر شده، شیلنگ را تعویض کنید.

 

چه زمانی باید شیلنگ رادیاتور خود را تعویض کنید؟

شیلنگ رادیاتور
شیلنگ رادیاتور

حتی اگر تولیدکنندگان با توجه‌ ­به مسافت پیموده‌ شده توسط خودرو هیچ محدوده‌­ی زمانی خاصی را برای تعویض شیلنگ رادیاتور در نظر نگیرند، شما باید آن­ها را به‌عنوان بخشی از یک برنامه ­ی کلی تعمیر و نگهداری پیشگیرانه به‌­صورت دوره‌ای تغییر دهید. برخی از کارشناسان ادعا می­کنند که شیلنگ­ها بین هشت تا ده سال عمر می­کنند. دیگر متخصصان هم عمر آن­ها رابین چهار تا پنج سال یا 50000 مایل معادل با 80467.2 کیلومتر تخمین می­زنند. چرخه‌­ی عمر شیلنگ رادیاتور عمیقاً به نگهداری مناسب از مایع خنک­‌کننده بستگی دارد. اگر مایع خنک­‌کننده را به­‌طور منظم و بر طبق دستورالعمل سازنده­ی خودرو تخلیه نکنید، چرخه‌­ی عمر شیلنگ کوتاه می­شود. مایع خنک­‌کننده ­ی تخلیه‌­شده نمی­تواند از بروز زنگ‌­زدگی و خوردگی جلوگیری کند و تخریب الکتروشیمیایی شیلنگ­‌ها و سایر قطعات سیستم خنک­‌کننده را تحت تأثیر قرار می ­دهد.

 

نتیجه­‌گیری

ما در این مقاله به نشانه­‌های رایج شیلنگ بد و خراب را بررسی کردیم. علائم آسیب یا خرابی شیلنگ نیازمند بررسی و یک تعمیر احتیاطی است که نسبت‌­به جایگزینی کامل آن­ها بسیار ساده­‌تر و کم­‌هزینه­‌تر می­باشد. در کل، شیلنگ‌­های رادیاتور باید به‌­صورت دوره‌­ای مورد­بازرسی و در صورت نیاز مورد تعمیر قرار بگیرند تا از یکپارچگی و عملکرد درست آن­ها اطمینان حاصل شود.

 

 

محصولات مرتبط به این مقاله:

TU3 - شیلنگ رادیاتور فلزی

XU9 شیلنگ رادیاتور به سه راهی G2

XU9 - شیلنگ رادیاتور به کاربراتور (دکتری)

رانا شیلنگ رادیاتور فلزی

 نمایش تمامی محصولات مرتبط با شیلنگ رادیاتور

شاید این مقالات برایتان جالب باشد:

گردگیر پلوس، عضوی کوچک و حیاتی ولی ناشناخته در خودروی شما

وظیفه فلایویل چیست؟

سایکلون چیست و چگونه کار می کند؟

گردگیر پلوس و اهمیت آن در خودرو

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

دسته موتور: نحوه عملکرد، علائم و مشکلات و تعویض آن