پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس، ناجی به ‌‌صرفه ‌‌ی موتور و دیگر قطعات خودرو!

4659251.jpg 

پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس / جعبه ‌‌دنده (Gearbox) چیست؟

پیچ پایه ‌‌ی موتور متصل به پوسته ‌‌ی انتهایی گیربکس خودرو ممکن است دچار خستگی فلز گردد و یا به دلایل مختلف از جمله، تصادف، ضربه، تکان ‌‌های خودرو در دست ‌‌انداز ‌‌های خیابان و یا باز و بسته شدن مکرر دنده ‌‌های محل اتصال پیچ، شکسته، کنده و یا هرز شود. پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس برای جایگزینی با این پیچ که دیگر قابل ‌‌ترمیم نیست کاربرد دارد و نه ‌‌تنها به ‌‌عنوان جانشین آن عمل می ‌‌کند بلکه باعث صرفه ‌‌جویی در وقت و هزینه نیز می ‌‌گردد. در صورت رخ دادن این واقعه، یکی از اساسی ‌‌ترین مشکلات گیربکس خودرو اتفاق افتاده است چراکه موتور با جدا شدن از پایه دچار لرزش می ‌‌شود و متعاقباً آسیب ‌‌پذیری جدی و شدید دیگر قطعات و نقاط فنی خودرو را در پی دارد. از طرفی، نقاط اتکای موتور نیز می ‌‌توانند در صورت متوسل شدن به شیوه ‌‌های نادرست یا نامناسب جهت سوار کردن موتور در محلی به ‌‌جز محل قبلی پایه یا بر روی پایه ‌‌های دست ‌‌ساز با مشکل ‌‌ مواجه شوند. در چنین شرایطی، به ‌‌دلیل تخلیه ‌‌ی پوسته ‌‌ی موتور و انتقال آن به تراشکاری برای باز ‌‌سازی رزوه احتمالاً خودرو با آسیب ‌‌هایی گاه جبران ‌‌ناپذیر که در اثر برخورد پوسته با زمین و موانع روی می ‌‌دهد، روبه ‌‌رو خواهد شد. بروز این مشکل با هزینه ‌‌های گزاف همراه است و گاه پایه ‌‌ی موتور از طریق جوش دادن یک پیچ بلند به این محل ترمیم می ‌‌شود ولی این کار به ‌‌مرور باعث گرم شدن و تغییرشکل پوسته و نهایتاً ضعیف شدن آن می ‌‌گردد. با این اوصاف، راه ‌‌حل رفع این مشکل چیست؟

در این ‌‌جا، به ‌‌کارگیری و جای ‌‌گذاری قطعه ‌‌ای با کاربرد آسان برای ترمیم پایه ‌‌ی دسته موتور که بدون ایجاد  ‌‌تغییر فنی در موتور و عدم ‌‌نیاز به ابزار خاص صنعتی یا باز کردن کل موتور بتواند اتصالی سریع و ایمن را برقرار کند، امری ضروری است. این کار به ‌‌وسیله ‌‌ی پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس استاندارد محقق می ‌‌شود.

محل اتصال دسته ‌‌ی موتور یا همان پيچ پايه ‌‌ی دسته ‌‌ی گيربگس در زیر باطری و درست در قسمت انتهای گیربکس پژو 405، پرشیا و سمند قرار دارد، بعضی مواقع به دلایلی که پیشتر ذکر شد محل اتصال پیچ مربوطه هرز و یا پایه ‌‌ی موتور دچار شکستگی می ‌‌شود. تحت چنین شرایطی، گیربکس باید از خودرو جدا و پوسته ‌‌ی انتهای گیربکس تعویض گردد، اما با وارد میدان شدن پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس علاوه ‌‌بر صرف ‌‌جویی در زمان (نصب آن حداکثر 15 دقیقه زمان می ‌‌برد) و هزینه (هر يك از اين اقدامات هزينه اجرت جداگانه ‌‌ای را می ‌‌طلبد)، دیگر احتیاجی به جداسازی گیربکس از خودرو و پوسته ‌‌ی انتهایی از گیربکس نیست و از وقوع پیامد ‌‌های فنی بعدی نیز پیشگیری می ‌‌شود. در این ‌‌جا به ‌‌جای پايه ‌‌ی شكسته ‌‌شده، پايه ‌‌ی ترميم گيربگس بسته می ‌‌شود و وظیفه ‌‌ی همان پوسته ‌‌ی جدید و تعويض ‌‌شده را بر عهده می ‌‌گیرد. لازم به ذكر است كه اين قطعه به ‌‌مدت تقریباً 3 سال روی گيربگس خودروهای 405 بسته شده، مورد آزمایش قرار گرفته و نتيجه ‌‌بخش بوده است.

نحوه ‌‌ی تشخیص پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس اصل و استاندارد

متأسفانه به ‌‌دلیل افزایش قیمت محصولات، نمونه ‌‌های تقلبی آن ‌‌ها از جمله، پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس تقلبی نیز در بازار بیشتر توزیع شده ‌‌اند و خریدار دیگر تنها با اکتفا به ظاهر آن ‌‌ها قادر به تشخیص نمونه ‌‌ی اصل از غیراصل نیست، اما راه ‌‌کارهای کلی وجود دارند که می ‌‌توانند راه ‌‌گشای شما در شناسایی پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس اصلی و استاندارد باشند:

- رنگ، جنس، طراحی و نوع بسته ‌‌بندی پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس اصل بهتر و در کل، لوگو و برند جنس ‌‌های اصلی باکیفیت ‌‌تر و مشخص ‌‌تر هستند و خود کالا دارای علامت تجاری یا هولوگرام مخصوص است که شما می ‌‌توانید با جستجو در اینترنت و تطابق دادن آن، از اصلی بودنش اطمینان حاصل کنید. کالایی که بسته ‌‌بندی ‌‌اش دارای هولوگرام و خودش فاقد آن باشد مطمئناً جعلی است. همچنین، خود کالا را با عکس آن مطابقت دهید و به علامت بازیافت موجود در اکثر کالاهای اصل توجه کنید. در کالاهای تقلبی همیشه نشانه ‌‌ای از غیراصلی بودن مشاهده می ‌‌شود، برای این کار، سعی در شناخت لوگوی اصلی از طرق مختلفی چون اینترنت کنید و آن را با نمونه ‌‌ای که قصد خرید دارید، مقایسه نمایید.

- پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس اصلی برخلاف نمونه ‌‌های جعلی از پشتیبانی شرکت تولید ‌‌کننده که شماره ‌‌ی تماس مستقیم کارخانه ی مربوطه را در اختیار مشتری قرار می دهند، برخوردار است.

- پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس جعلی فاقد ضمانت ‌‌نامه، دفترچه ‌‌ی راهنمای مخصوص و خدمات پس از فروش معتبر است. حتی اگر کارتی تحت ‌‌عنوان ضمانت ‌‌نامه از سوی افراد متقلب صادر شود، شما پس از تماس با شرکتی که تلفن آن بر روی کارت قید شده به نتیجه ‌‌ای نخواهید رسید؛ به این ‌‌صورت که یا کسی پاسخگوی شما نخواهد بود و یا ضمانت ‌‌نامه مورد پذیرش آن ‌‌ها قرار نخواهد گرفت.

- همیشه کیفیت اولین حرف را در اثبات اصل بودن کالا می ‌‌زند. کالاهای نامرغوب یا بی ‌‌کیفیت بی ‌‌تردید غیراستاندارد نیز هستند.

توصیه ‌‌های کاربردی در مورد پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس

- گرچه ضمانت ‌‌نامه ‌‌ی مادام ‌‌العمر، عمر مفید محصول را تحت ‌‌پوشش می ‌‌گیرد و به ‌‌معنی اعتبار ابدی این ضمانت ‌‌نامه نیست، اما توجه به ضمانت ‌‌نامه و خدمات پس از فروش محصول یکی از ضروری ‌‌ترین اصول خرید یک کالای استاندارد است. پس همیشه در مورد عمر مفید کالا از مرکز خریداری معتبر خود پرس ‌‌و ‌‌جو کنید. به یاد داشته باشید که پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس استاندارد باید از مراکز معتبر خریداری شود. اگر محصول از شرکت ‌‌ها یا نمایندگی ‌‌های مجاز تهیه ‌‌ی قطعات خودرو خریداری گردد و دارای تأییدیه ‌‌ی فنی باشد، ضمن برخورداری از مواد اولیه ‌‌ی  ‌‌باکیفیت، اصول و ویژگی ‌‌های هر خودرو را در نظر می ‌‌گیرد و فاقدعیب است و در صورت داشتن عیب به ‌‌دلیل دارا بودن ضمانت ‌‌نامه و خدمات پس از فروش به ‌‌صورت رایگان قابل ‌‌تعویض است.

- همیشه به مشخصات و دستورالعمل ‌‌های درج ‌‌شده روی بسته ‌‌ی پایه ‌‌ی ترمیم گیربکس دقت کنید و آن ‌‌ها را مطالعه نمایید تا از درست بودن انتخاب ‌‌تان و مطابقت آن با نیازتان اطمینان حاصل کنید چراکه ممکن است از کاربردی نبودن و یا برعکس قابلیت ‌‌های غیرمعمول اما کارای آن ‌‌ ناآگاه باشید.

 

محصولات مرتبط به این مقاله:

XU7 - پایه ترمیم طرح جدید

XU7 - پایه ترمیم طرح قدیم

EF7 - پایه ترمیم طرح جدید

 

شاید این مقالات برایتان جالب باشد:


وظیفه فلایویل چیست؟

سایکلون چیست و چگونه کار می کند؟

گردگیر پلوس و اهمیت آن در خودرو

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

دسته موتور: نحوه عملکرد، علائم و مشکلات و تعویض آن

علت ایجاد لایه چربی و کثیفی بر روی شیشه خودرو چیست؟